Budapest Football League, elmaradt mérkőzés
Kolozsvári, 12 néző

Dinamo: Grind - Szita, Nagy, Szirony II, Krőzsel - Kis, Bóday, Kovács - Fogarasi, Papp, Camara

Gólszerzők: Camara, Oláh (2), illetve n.a. (2)
Csere: Fogarasi ⇆ Oláh a 25. percben, Bóday ⇆ Szelecki a szünetben, Szelecki ⇆ Szüllő a 65. percben.
Sárga: Szita
Piros: -
Szögletarány: 4-2

PERCRŐL PERCRE

Amikor 24 órával a mérkőzés előtt beindult a nagy variálás és egy Last Minute akció keretében 3 óra helyett 1 órára hozták előre a meccsünket még nem sejthettük, hogy a mérkőzés kimeneteléről is az utolsó pillanatok döntenek majd. Na, de ne szaladjunk ennyire előre…

Kezdődik a mérkőzés.

8' Camara tör be egy lyukra futtatással a tizenhatoson belülre, de elválasztják a labdától.

Kétes szituáció volt, többen tizenegyest reklamáltak, de a játékvezető, aki közel volt az eseményhez továbbot intett.

12' Egy bal oldali centerezést követően a belül árván maradt Manager játékos centiméterekkel helyez a kapunk mellé.
18' Camara húz befelé a bal oldalról, majd lő, de középre tartó lövését a Manager kapusa biztos kézzel hárítja.
28' CAMARA kényszerítőzik Kováccsal a tizenhatos sarkánál, majd 11 méterről, jobb belsővel a hosszúba tekeri a labdát. (1:0)
34' Egy a középső zónában történő labdavesztés után egyből indítják a védőink mögé beinduló támadójukat, aki mindenkit lefut és nem hibázik. (1:1)
40' Szabadrúgásból váratlant húzunk. Krőzsel ívelés helyett Szitát szökteti, akinek centerezésére Oláh érekezik a rövid saroknál, de perdítését nagy bravúrral védi a kapus.

Vége az első félidőnek.
Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott: helyzet itt, helyzet ott, majd jött a szépségdíjas gólunk amire szinte nyomban válaszolni tudott ellenfelünk. A Manager jellemzően a bal oldali támadójára épít, aki szélvészgyors és a labdával is jóban van. Őt a továbbiakban is nehéz lesz tartani.

Kezdődik a második félidő.

55' Egy Manager szögletet követően az egyik játékosuk a kapufára fejeli a labdát.
60' Egy tizenhatoson belüli kavarodást követőn Camara kaparja ki a labdát és alakít ki magának lövőhelyzetet, de csúnyán a kapu fölé durrant.
63' Krőzsel beadását Oláh a keresztlécre bólintja.
67' Szita szöglete mindenkin átszállva éppen Krőzsel fején landol, aki nem számított erre, így a labda az alapvonalon túlra pattan.

Mezőnyfölényben játszunk, uraljuk a mérkőzést és a helyzeteink is megvannak, csak az a fránya gól nem akar összejönni. A Manager játékosai egy-két kívételtől eltekintve fáradtnak tűnnek, csak elvétve tesznek látogatást a térfelünkön.

70' Egy bedobás utáni labdavesztést követően ismét hosszan szöktetik bal oldali támadójukat, aki ismét gyorsabb mindenkinél, még a Levit is kicselezi és a hálónkba gurít. (1:2)

Az ellenfél térfelén, az alapvonal közelében mi végzünk el bedobást és gólt kapunk belőle…

73' Kovács tör be feltartózhatlanul a tizenhatoson belülre, majd enyhén kisodródott helyzetből az oldalhálóba lő.
76' Szita húz jobbról befelé és 20 méterről, ballal alig lő a jobb oldali kapufa mellé.

A bekapott gólt követően teljes sebességre kapcsolunk, beszorítjuk ellenfelünket a kapuja elé. Talpon az egész kispad, ezt ülve már nem lehet bírni.

82' Egy bal oldali beadás után OLÁH 10 méterről kilövi a hosszú sarkot. (2:2)
89' Kis ível jobb oldalról középre, OLÁH pedig védhetetlenül fejel a kapu bal oldalába. (3:2)

Vége a mérkőzésnek.
Ismét magunknak tettük nehézzé a meccset, de a csapat minden elismerést megérdemel. Az utolsó leheletünkig küzdöttünk, mentünk előre és végül megérdemelten nyertük meg ezt az izgalmas mérkőzést. Szép volt fiúk!